Після збирання врожаю фрукти продовжують жити, вони дихають, тобто поглинають кисень та виділяють вуглекислий газ. Період зберігання може бути збільшений шляхом зниження інтенсивності дихання. З цією метою продукція зазвичай охолоджується. Однак це не завжди є досить ефективним. Охолодження має супроводжуватися додатковими методами, одним з яких є утримання певного рівня кисню та СО2.
Зменшення присутності кисню в камері має гальмуючий ефект на процес оксидації плода, проте до певної межі, нижче за яку анаеробне дихання відновлюється. Таким чином, важливо підтримувати вміст кисню в камері якомога ближче до мінімального рівня, індивідуального для кожного виду продукції.
Іншим фізіологічним ефектом є той факт, що сахароза поступово перетворюється на фруктозу, а при зберіганні фруктів у середовищі з підвищеним вмістом СО2 цей процес уповільнюється, у результаті плід зберігає свою твердість і більшість компонентів. Це також пояснює те, що фрукти після зберігання у регульованій атмосфері зберігають свою якість протягом значного періоду.
Зберігання в регульованій атмосфері призводить до зниження інтенсивності метаболічних процесів у 2-3 рази, суттєво збільшуючи термін зберігання. Наприкінці зберігання фрукти залишаються такими ж смачними та свіжими, як і на початку.
Застосування регульованої атмосфери для зберігання винограду, апельсинів, лимонів, ківі, яблук, груш, помідорів, капусти дає дуже хороші результати. Тому, на сьогоднішній день, будівництво нових холодильників або овочесховищ, або реконструкція та модернізація існуючих, передбачає застосування Регульованого газового середовища для довготривалого зберігання плодоовочевої продукції.